Zpovědní tajemství

v církevním právu a v právním řádu ČR

Publikace, jejímž autorem je náš pan farář,  předkládá rozbor všech aspektů souvisejících se zpovědním tajemstvím. Historický úvod předkládá vývoj svátostné pečeti po celé dějiny Církve až do současnosti.  Následuje přehled základních skutečností, kterými jsou vznik, rozsah, subjekt a předmět zpovědního tajemství. Další část tvoří rozbor jednotlivých ustanovení církevního práva s uvedením mnohých praktických příkladů pro zpovědníky i věřící. Následuje přehled ustanovení souvisejících se zpovědním tajemstvím v českém právním řádu, a další kapitolu tvoří rozbor ustanovení v právním řádu Slovenské republiky. Závěrečná kapitola předkládá stručný přehled právní ochrany zpovědního tajemství v dalších evropských zemích spolu s některými aktuálními problémy především v souvislosti se závažnějšími trestnými činy. Dodatkem ke knize je přehled mučedníků zpovědního tajemství.

Knihu vydalo nakladatelství Aleš Čeněk

Římskokatolická farnost Vejprty